2 Şubat 2014 Pazar

PeraNostra, Taksim

İçerideki güçlü, güzel enerjiyi hissetmek için, Taksim Tünel'den çıkınca tam karşınızda beliren PeraNostra'ya yalnızca bakmak bile yetiyor. Biz de, uzun 'bakmalar' sonucu, geçtiğimiz günlerde küçük bir keşif için düşürdük yolumuzu buraya.

Öncelikle, alt kat daha "barvari"; üst katta ise bol ahşap malzemenin bulunduğu (+1), sıcacık bir ortam yaratılmış. Biz üst katı seçtik ve neredeyse her şeyi çok sevdik. Siparişler hazır olana dek masaya ekmek çeşitlerinin yanında baharatlı zeytinyağı gelmesi, zaten +5 benim için. Bunun dışında Rose Merlot'u ilk kez burada denedik ve özellikle softluğu ile şahaneydi.


Negatif olan ise, gelen makarnanın (kuskus) bir kısmının adeta 'çakıl taşı' olmasıydı. Tamam, farklı pişirme şekillerini -bazen ağız tadıma uymasa da- destekliyorum; fakat bu, yemeği keyifsizleştiren bir ayrıntıydı. Fiyatlar ise benim için "arada bir gitmelik"; uçmuyor, ama yere yakın da değil. Yine de yemeğinizi yer, sevdiğiniz insanlarla güzel sohbetler ederken, Galata yoluna bakmak, İstanbul'un kalbinde olmak güzel. Tavsiye edilesi...


Birkaç fotoğraf ile...

*


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder