23 Şubat 2014 Pazar

"Lezzetli" Ülke Bayrakları

Malum, hemen her ülkenin adıyla özdeşleşen tatları, meşhur yemekleri var ki, bu çok lezzetli bir konu! Bu durumun farkında olan Avustralya'nın WHYBIN/TBWA reklam ajansı, Sidney Uluslararası Yemek Festivali için şahane bir çalışma hazırlıyor. 

Çalışmada, 18 ülke bayrağı, o ülkelerle özdeşleşmiş yiyecekler ile hazırlanıp fotoğraflanıyor. Ortaya da aşağıdaki gibi şahane görüntüler ve lezzetli bayraklar çıkıyor. :)


İtalya: Fesleğen, makarna, domates.
Brezilya: Muz yaprağı, ıhlamur, ananas ve Türkiye'de "çarkıfelek" olarak bilinen "tutku meyvesi".Hindistan: Köri, pirinç ve pappadum wafer (ortadaki, sert lavaş benzeri olan).Japonya: Pirinç ve ton balığı.Yunanistan: Kalamata zeytinleri ve feta peyniri. (Doğru seçim!)Lübnan: Lavaş, fatuş ve bahar otu.Vietnam: Rambutan, liçi ve elma-erik arası tada sahip "starfruit" ismindeki tropikal meyve.


Avustralya : Etli turta (What!?) ve sos.Güney Kore: Kimbap ve soslar ile.Büyük Britanya: Çörek, dondurma ve reçel.Fransa: Mavi peynir, brie (yumuşak bir Fransız peyniri) ve üzüm.Çin: Pitaya ve star fruit.Amerika: Sosisli, ketçap ve hardal.Endonezya: Baharatlı köri ve pirinç (sambal).Türkiye: Türk Lokumuİspanya: Chorizo (Domuz etinden yapılan acılı bir İspanyol sucuğu) ve pirinç.Tayland: Tatlı biber sosu, rendelenmiş hindistan cevizi, yüzücü mavi yengeç.İsviçre: Şarküteri ürünleri ve emmental peyniri.


*

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder