18 Ekim 2015 Pazar

İnstragram'da takipçi hilesinden nasıl kurtulurum?

Merhaba,

Aktif bir instagram kullanıcısıyım diyebilirim. Bence farklı dünyaları oturduğumuz yerden keşfetmek için müthiş bir kaynak burası... Fakat gelin görün ki, bir süredir artık hesabımı sildirme noktasına gelen bir problemle karşı karşıyaydım: İnstagram takipçi hilesi ile gelen, ana sayfamdaki onlarca tanımadığım isim!

Artık bu sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum; ama insanlar parayla takipçi satın alıyor ve siz bir sürü anlamsız hesabı takip ederken buluyorsunuz kendinizi. Beni o kadar rahatsız ediyordu ki bu, girip tek tek siliyordum her gün. Ama misal 500 kişiyi takip eden biri için buna yetişmek çok zor olur, her türlüsü sinir bozmaya yetiyordu gerçi. Bunun için önce profilimi gizli yaptım, belki bir işe yarar diye, ama yaramadı. Yine her sabah uyandığımda + 40' a varan yeni saçma hesap eklenmiş oluyordu profilime.

Sonunda çok ama çok kolay bir biçimde bu durumdan kurtulmanın yolunu buldum, hemen paylaşmak istedim. 

Olay sadece şu:

1. Öncelikle İnstagram hesabınızdan log out yaparak çıkın.

2. Hesabınızın şifresini değiştirin.

3. Hesabınıza tekrar giriş yapın.

Hepsi bu!

Onca zaman çektiğim bu hile çilesi, bu kadar basit bir işlem sonucunda sona ermiş oldu. Sanırım yeni şifre almanız durumunda hesabınıza erişimleri engelleniyor bu profillerin, siz de rahat bir nefes alıyorsunuz.

Dilerim benim gibi bu işten bıkmış olan çoğu kişiyi kurtarır bu kolay yol.

Sevgiler,
Melis


7 yorum:

 1. O yüzden mi hesabın kapalı? Ben instagram kullanıcısı değilim, hususi senin hesabına bilgisayardan bakıyordum neşe katıyor,seviyorum diye. Ne yapsak bir çaresi var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba,

   Neşe katması konusunda mutlu oldum, bu yüzden kapatmadım ama. İnstagram hesabı açmak pek kolay, en güzel çare o. :)

   Sil
 2. Ben şifre dışında size şunu önereyim, instagramda uygulamalar kısmına bakın izin verdiğiniz ve sizin bilmediğiniz bir uygulama var ise kaldırın. Genellikle twitterda da buna benzer durumlar yaşanıyordu.

  YanıtlaSil
 3. Log out olarak çıkış yapmak ne demek??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çıkış anlamına gelen log out sekmesine tıklayarak çıkmak demek.

   Sil
 4. denedim inş işe yarar şimdiden tşk

  YanıtlaSil