11 Şubat 2018 Pazar

Amsterdam'ın En İyi Çorba & Salata Mekanı: Salad Box

Amsterdam'ın masalsı kanalları arasında gezinip şöyle güzelce bir acıktıktan sonra, hem damak tadınıza uygun hem de uçuk fiyatlı olmayan bir şeyler yemek lazım. Uzun zamandır Amsterdam mekanlarını deneye yanıla keşfetmetmeye devam ediyorum ve burası kesinlikle son zamanların en iyisi.

Şehrin merkezi bölgelerinden Herenstraat'ta bulunan Salad Box'tan bahsedeceğim bugün. Mutlaka not alınması gereken bir mekan zira.İçerisi çok sade ve huzurlu. Güne özel çorbaları, biiir sürü salata çeşidi ve taze smoothie'leri ile sağlıklı bir şeyler ile günü geçirmek isteyenlere göre tam. 


 Karnabahar çorbası misal; adı sizi korkutmasın zira böyle bir çorba hakikaten yok. Çoook çok iyiydi, üstelik kıtır ekmek ile sunuluyor. Porsiyonlar bol ve fiyatlar oldukça iyi.


Favorim ve önerim sezar salatası :) Tavukları falan orada taze pişiriyorlar, donmuş ürün kullanılmaması ayrı güzel. Özellikle Amsterdam'a kısa süreli gelip masadan mutlu kalkmak isteyenlere önereceğim bir yer burası, buraya no olarak bırakmış olayım. Bilgilerinize okurcuğum...

*

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder