6 Aralık 2012 Perşembe

İki Güzel Haber

Merhabalar,

Bu defa iki ufak haber vermek için yazıyorum. 

Yazıyorum. 

Şöyle ki,

Takip edenlerin de kolayca ulaşabildiği, genel olarak reklam ve iletişim sektörü üzerine yazdığım bir bloğum vardı buranın dışında. Orası bir nebze daha resmi ve belli çerçeveleri olan bir yer. Fakat işimle ilgili olduğu için, orası da ayrı, özel bir platform. Öyle ki, reklama dair mevzuları kendi gözümle anlattığım, yorumladığım bir alan. Sanırım yine sınırları aşan bir resmiyet kullanmayı beceremiyor olmam da, daha keyifli yapıyor burayı. Olmuştur, yapılacaktır, tıkır tıkır; pek yok orada da. :)

Derken, 

19 Kasım 2012 tarihinde, İndigo Dergisi'ndeki ilk yazım yayınlandı.

"“Çok insan” Olabilmek: Yabancı Dil Öğreniminde Püf Noktalar" başlığıyla, bugüne dek tecrübe ettiğim yabancı dil dünyasıyla ilgili önerilerimi kaleme aldım burada. Her ne kadar "hepsinden az az" mantığı (iyi ki veya maalesef) çok sık kullandığım bir durum da olsa, en azından gidilmesi en uygun öğrenme yolunu çıkardım aşağı yukarı. Güzel insanların olduğu güzel bir site. 

Bahsini ettiğim yazıyı ve bundan sonra yine bu sitede yazacaklarımı, dilerseniz buradan takip edebilirsiniz.

İkinci bir derken,

Malum, günümüzde en sık karşılaştığımız söz öbeklerinden biri sosyal medya.

Hem sosyal medya dünyası, hem de psikoloji ve toplum ile ilgilenmekten keyif aldığım için, bunların hepsini bir araya getirerek ne yapabiliriz dedim; sonucunda henüz bugün yayına giren "Sosyal Bir Medya, Nasıl Asosyalleştirir?" metnini kaleme aldım.

Sosyal Medya Rehberi de, bir süredir iletişimde olduğumuz; fakat resmi olarak, bugün yazarı olduğum bir diğer sayfa. Dediğim üzere, burada da çeşitli sosyal medya ve yan etkileri mevzularına değinirken, bu taze mecranın pozitif yanları ile ilgili de "Acaba?" diyeceğiz bol bol...

Bu sitedeki yazar profilime de, dilerseniz şuradan ulabilirsiniz. Bu site için de, yeni yazılar zihnimin yollarında tabii. :) 


Yeni metinler, yeni fikirler ile en kısa zamanda görüşmek üzere...

Melis.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder